Ağ Güvenliği Çözümleri

Şirketlerin birden fazla bilgisayarı aynı ortamda kaynakları paylaşacak şekilde kullanma ihtiyacı ile ortaya çıkan bilgisayar ağları hem içerideki kullanıcılar açısından, hemde firmanın dışarıya bakan yüzünü ve hizmetlerini sağlayan sistemler açısından belirli seviyede kontrol ve izleme, bunun sonucu olarakda belirli engelleme sistemlerini gerektirir. Tüm bu sistemlerin kurulması ve işletimesi faaliyetler bütünüdür.

Yerel ağlardaki yani iç sistemlerdeki güvenlik, şirket bilgilerinin yetkisi ve ihtiyacı olmayan kişilerin eline geçmesini engellemek, şirketin varolan bilgi işlem kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacı güder. Dış ağlarda yani geniş alan ağlarındaki güvenlik ise, şirketin müşteri ve tedarikçilerine sağladığı hizmetlerin devamlılığını sağlamak, şirketin internet üzerindeki varlığının prestij kaybına uğramadan devam ettirmek amacıyla yapılır.


  • donanim

Mini Bilişim bu alanda, otomatik güncellemeler ve merkezi yönetim sistemleri ile geniş alan ağı koruması için gerekli sistemleri uzman personeli ile kurarak, konfigürasyonlarını müşteri ihtiyaçlarına göre yapar, anahtar teslim veya duruma özel çözümler sunar.